Haber Gaziantep’te “11. GAP Tarım, Tarım Teknolojileri ve Hayvancılık Fuarı” (GAP Tarım) ile “16. GAP Gıda Fuarı” (GAPFOOD) Ortadoğu Fuar Merkezi’nde törenle açıldı.

Törene, Gaziantep Valisi Davut Gül, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma ŞAHİN, Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ahmet ERSOY, Gaziantep Bölge Müdürü Mustafa ASLAN, Gaziantep Bölge Müdür Yardımcıları Levent USLU, Hasan ŞENTÜRK ve ilçe Belediye Başkanları ile çok sayıda davetli katıldı.

Ekonominin ve savunma sanayisinin ayakta durması gerektiğini vurgulayan Gül, “Cephede gencecik çocuklar, silahlı mücadele sırasında şehit düşerken Gaziantep sanayi ve ticareti ayakta tutmak için çalışıyor. Aslında topyekün mücadele yapıldığını görüyoruz. Gaziantep üreten bir şehir. Burada herkesin katkısı var. Daha iyisini hep birlikte yapacağız.” dedi.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin de gıda güvenliğinin önemine dikkati çekerek, tarımın, toprağın, suyun korunması gerektiğini ifade etti.

Türkiye’nin bereketli topraklar üzerinde kurulduğunu dile getiren Şahin, “Mezopotamya’nın kalbindeyiz. Doğu Akdeniz’e açılan kapıyız. Çeşitlilik bakımından büyük bir hazinemiz var.” diye konuştu.

Gaziantep Valisi Davut GÜL, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma ŞAHİN ve beraberindeki heyet Tarım Kredi Kooperatifleri Gaziantep Bölge Birliği standını ziyaret ederek, memnuniyetlerini dile getirerek hatıra fotoğrafı çektirildi.