GAZİANTEP BÖLGE KOOPERATİFLERİ KENDİLERİNİ DEĞERLENDİRDİ

  • Pazartesi, 13 Temmuz 2015 07:52

Gaziantep Bölge Birliğine bağlı Adıyaman, Gaziantep, Kahramanmaraş, Kilis ve Şanlıurfa illerinde faaliyet gösteren 58 birim Kooperatifin ilk altı aylık performansları Bölge Birliği yetkilileri ve  bağlı Kooperatiflerin tüm çalışanlarının katılımı ile değerlendirildi.

Bölge Müdürü Mehmet AKSOY, 2015 yılı ilk altı aylık hedeflerinin gerçekleştiğini, ancak gerçekleşen rakamların Gaziantep Bölge Birliği’nin gerçek değerleri olmadığını belirterek bundan böyle yapılacak değerlendirme toplantılarında Kooperatiflerin gerçekleşen rakamlarını kendilerinin değerlendireceğini belirterek başarılı olan Kooperatiflerin başarılarında hangi kriterlere uyarak verilen hedeflere ulaştıklarını, başarısız olan Kooperatiflerin ise rakamsal değerlerinin düşük olmasının sebeplerini, bu Kooperatiflerde neler yapılması gerektiğini, personel politikası, ortak yapısı ve diğer kriterlerin Kooperatifler tarafından değerlendirilmesini istedi.

AKSOY, bu toplantıda her Kooperatif çalışanının Kooperatif performanslarını kendilerinin değerlendirmesini ve yıl sonu hedeflerine ulaşabilmek için 3. ve 4. Çeyrekte yapacakları çalışmaları deklere etmelerini sağladı.  Ayrıca, Kooperatif birinci yetkilisinden başlamak üzere yetkili ziraat mühendisleri, Kooperatif yetkilileri ve imece elemanlarına kadar her bir personele ayrı ayrı söz verilerek mevcut rakamlarını değerlendirmelerini ve 3. Çeyrekte yapmayı planladıkları çalışmaları paylaşmalarını istedi.

Başarılı Kooperatifler rakamsal hedeflere nasıl ulaştıklarını, satış kampanyaları düzenleyerek satış artışlarını gerçekleştirebildiklerini, ortak ziyaretlerini artırarak yeni ortak kaydı yaptıklarını belirttiler. Başarısız Kooperatifler ise ilk altı aylık dönemde gerçekleştiremedikleri hedeflerini ikinci 6 aylık dönemde gerçekleştirmeleri için gerekli bütün çalışmaların yapılacağını belirttiler.

Toplantıların ramazan ayı içerisinde gerçekleşmesinden dolayı İl, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürleri, ziraat odası ve ziraat mühendisleri oda başkanları, tarım kuruluşları ve paydaşların katıldı iftar yemeğinde bölgenin tarımsal durumu konuşuldu.

Okunma 1059 defa