TERZİ, IV. ULUSLARARASI KATILIMLI TOPRAK VE SU KAYNAKLARI KONGRESİNDE

  • Perşembe, 10 Eylül 2015 11:10

TERZİ, IV. ULUSLARARASI KATILIMLI TOPRAK VE SU KAYNAKLARI KONGRESİNDE

Kahramanmaraş Doğu Akdeniz Geçit Kuşağı Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü tarafından, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın destekleriyle gerçekleştirilen IV. Uluslararası Katılımlı Toprak ve Su Kaynakları Kongresi, 01 Eylül 2015 Salı günü yapıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan programda Prof. Dr. Durmuş Öztürk, Kahramanmaraş’ın güzelliklerinin izletildiği videonun takdimini yaptı.

Kongre Başkanı ve Doğu Akdeniz Geçit Kuşağı Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürü Hasan Gezginç açılış konuşmasını yaptığı kongrede, Vali Mustafa Hakan Güvençer, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, KSÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fatih Kıllı ve Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürü ve Mayzem Milletlerarası Akdeniz Yüksek Zirai Enstitüler Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Doç. Dr. Masum Burak birer konuşma yaptılar.

Toprak ve Su Kaynaklarına ilişkin konuların tüm boyutları ile değerlendirildiği ve en son gelişmeler ile uygulamaların pek çok açıdan tartışılıp ele alındığı 300 akademisyen, bürokrat, ilgili meslek ve sivil toplum kuruluşları üyelerinin de iştirak ettiği kongreye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Yaşar TERZİ ile Gaziantep Bölge Müdür Yardımcısı Raif ATAYIK’ da iştirak ettiler.

Okunma 824 defa