ANTEP FISTIĞINA ÖZEL “YEŞİL ALTIN GÜBRESİ” İÇİN İLK TANITIM TOPLANTISI YAPILDI.

Tarım Kredi Kooperatiflerinin ve Gübretaş A.Ş.’nin ortak çalışmaları sonucu üretimi yapılacak olan antep fıstığına özel Yeşil Altın gübresi hakkında, Gaziantep Bölge Birliği’ne bağlı 789 Sayılı Nizip Tarım Kredi Kooperatiflerinin koordinasyonunda Nizip Ziraat Odası toplantı salonunda  2016 Birecik Tkk- 1359 Halfeti Tkk, 402 Arıl Tkk, 1584 Mizar Tkk, 407 Oğuzeli Tkk, 1840 Doğanpınar Tkk’ nin ortaklarına ve diğer üreticilere yönelik bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Toplantıya, Bölge Müdür Yardımcısı Raif ATAYIK, Yönetmen Mustafa ASLAN Kooperatif  personelleri, Gübretaş İskenderun Bölge Müdürlüğü Teknik elemanı Ferdi VURALve Kooperatif ortaklarının geniş katılımlarıyla toplantı yapıldı.

Açılış konuşmasını yapan Raif ATAYIK, ekimden hasata kadarki süreç içerisinde çiftçiliğin kaliteli bir biçimde yapılması  gerektiğine vurgu yaparak, bu yolunda Tarım Kredi Kooperatiflerinden geçtiğini belirterek, tüm üreticileri kooperatiflerimize davet etti. Yeşil Altın gübresinin de fıstık üreticileri için büyük öneme sahip olduğunu sözlerine ekledi.

Ayrıca, Gübretaş İskenderun Bölge Müdürlüğü Teknik elemanı Ferdi VURAL ise Antep Fıstığı’na özel Yeşil Altın Gübresi hakkında detaylı bir sunum verdikten sonra, gübre kullanımının önemi ve gübreden nasıl faydalanacağı ve toprak analizi hakkında bilgiler verildi.

Okunma 2012 defa