GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNCE HAYVANCILIĞA DESTEK HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR

Gaziantep Büyükşehir Belediyesince hayvancılığın desteklenmesi kapsamında Damızlık Koyun-Keçi yetiştiricileri Birliğine üye 2.622 yetiştiriciye Tarım Kredi yemin üretmiş olduğu 1.300 ton Koyun süt yeminin ilk dağıtımı İslahiye’de  başladı.

            Törene, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı  Fatma ŞAHİN,  İslahiye Kaymakamı Ramazan YILDIRIM, İslahiye Belediye Başkanı Kemal VURAL, Tarımsal Hizmetler Daire Başkanı İbrahim YILMAZ, Tarım Kredi Kooperatifleri Gaziantep Bölge Birliği Müdürü Mehmet AKSOY, Koyun Keçi Yetiştiriciler Birliği Başkanı haydar DEMİREZER, koyun keçi yetiştiricilerini temsilen Ali GÜR ve koyun-keçi yetiştiricileri katıldı.

            Törende Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma ŞAHİN; Büyükşehir Belediyesinin belediyecilik anlayışının insanı ön plana çıkarmak olduğunu ‘’ insanı yaşat ki devlet yaşasın’’ anlayışıyla, sosyal belediyecilik anlayışını çok önemsediklerini ve bu kapsamda tarımsal hizmetler daire başkanlığını kurarak yöre çiftçilerinin sorunlarını çözmeyi amaçladıklarını gübre, tohum, arı kovanı, fide dağıtımının yanında Tarım Kredi Kooperatifleri işbirliği ile 2015 yılında dağıtımına başlanan (1.300 ton) koyun süt yemine 2016 yılında da devam ederek 1.300 ton koyun süt yemi dağıtmanın haklı gururunu yaşadıklarını belirtti. Çiftçilere yönelik olarak siz bizim için önemlisiniz şeklinde hitap eden başkan doğayı korumak ve insanın daha iyi yaşamasını sağlamak amacıyla yatırımlarımıza devam edeceğiz dedi.

            Kaymakam Yıldırım, üreticilerin bu tür organizasyonlar ile desteklendiği için Büyükşehir Belediye başkanına ve törene katılanlara teşekkür etti.

            İslahiye Belediye Başkanı Kemal VURAL, Büyükşehir Belediyemizin üreticilerimize yapmış olduğu bu destekten dolayı teşekkür ederek, belediye faaliyetleri hakkında genel bilgiler verdi.

Tarımsal Hizmetler Daire Başkanı İbrahim YILMAZ, Gaziantep bölgesinde 150 bin dolayında küçükbaş hayvanın bulunduğunu, mevcut hayvancılığın desteklenmesi küçükbaş hayvanlarda süt ve et veriminin arttırılmasını sağlamak amacıyla 2015 yılında yapılan yem dağıtım projesinin 2016 yılında da devam ettirilerek koyun–keçi yetiştiricilerinin hem fenni yem ile tanıştıklarını hem de  sosyal olarak üreticilerimizin yanında olduklarını belirterek, islahiye 436 , Araban 372, Nizip 200, Nurdağı 223, Oğuzeli 72, Şahinbey 416, Şehitkamil 488 ve Yavuzeli’nde 415 olmak üzere toplamda 2.622 üreticiye koyun süt yemi dağıtacaklarını belirtti.

Tarım Kredi Kooperatifleri Gaziantep Bölge Birliği Müdürü Mehmet AKSOY, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı tarafından çiftçilerin desteklenmesi için yapılan projelerde tedarikçi olarak çiftçi kuruluşu olan Tarım Kredi Kooperatiflerini tercih ettikleri için Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma ŞAHİN’e teşekkür ederek, Tarım Kredi Kooperatifleri olarak her zaman çiftçilerin yanında olduklarını ve bu tür projelerde ürün tedariği yapılması noktasında tüm desteklerin verileceğini dile getirdi.

Koyun Yetiştiriciler Birliği Başkanı Haydar DEMİREZER, Büyükşehir Belediyesi’nin Tarım Kredi Kooperatifleri aracılığıyla tedarik edilen koyun süt yeminin yetiştiricilerimiz için doğru fenni yem olduğunu belirterek yem dağıtımına katılanlara teşekkür etti.

Hayvan yetiştiricilerini temsilen konuşma yapan Ali GÜR isimli çiftçi ise, Büyükşehir Belediyesi’nin kendilerine yem, gübre, tohum ve arı kovanı  desteği vererek yetiştiricilerin imdadına hızır gibi yetişen Fatma ŞAHİN’ e teşekkür etti.

Okunma 1154 defa