GAZİANTEP BÖLGEDE EĞİTİM VE MOTİVAYON TOPLANTISI

Gaziantep Bölge Birliğine bağlı Adıyaman, Gaziantep, Kahramanmaraş, Kilis ve Şanlıurfa illerinde faaliyet gösteren 58 birim Kooperatifin  2015 yılı faaliyetlerinin değerlendirildiği “Eğitim ve Motivasyon”  toplantıları Bölge Müdürü Mehmet AKSOY, Bölge Birliği Yönetim Kurulu Üyeleri, Denetçiler, Müdür Yardımcıları, Yönetmenler, Kooperatif Yönetim Kurulu Üyeleri – Denetçileri ve  bağlı Kooperatiflerin 1.Derece Yetkililerinin katılımı ile her ilde ayrı ayrı  düzenlendi.

Bölge Müdürü Mehmet AKSOY, Bölge Birliğimizin faaliyetlerini diğer Bölge Birlikleri ile kıyaslamalı sunumu sonrası, 2016 yılında yapılması gereken çalışmaları anlattı.

Bu kapsamda;

Pasif ortaklarımızın aktif hale getirilmesinin yanında ortak olmayan üreticiler hedef kitlemizdir. Özellikle çalışma alanımızda 110.000 üreticinin Kooperatifimize ortak yapılması yönünde Kooperatif yönetim ve denetim kurulu üyelerimizin aktif bir şekilde çalışma yapması gerekmektedir.

Özkaynakları yetersiz olan Bölge Birliğimizin ortak sayısındaki artışa bağlı olarak özkaynaklarımızda olumlu yönde artışlar olacak ve çiftçilerimize daha uygun fiyattan girdi sağlama imkanına kavuşacağız.

 

Kooperatiflerin 2015 yılında  gerçekleşen rakamları Bölge Birliği Müdür Yardımcıları, Bölge Birliği Yönetmenleri ve  Kooperatiflerin birinci derece yetkilileri arasında her kooperatif ayrı ayrı değerlendirildi. Değerlendirme sonucunda kooperatiflerimizin yeni ortak kaydı, çiftçi ziyaretleri, çiftçilerimizin daya iyi temsil edilmesi, büyük çiftçilerin kooperatiflerimize kazandırılması konularında hassasiyetle çalışılması ve mutlaka her kooperatifimizin personel giderlerini  komisyon gelirleri ile karşılanması gerektiği belirtilmiştir.

 

2015 yılında emekliye ayrılan personele de Bölge Müdürü Aksoy tarafından plaketleri takdim edildi.

Okunma 945 defa