ADIYAMAN TUT KAYMAKAMLIĞI VE TUT BELEDİYESİ İLE ORTAK ÇALIŞMA

Gaziantep Bölge Birliği faaliyet alanında bulunan Adıyaman iline bağlı Tut ilçesinde Gölbaşı TKK' ya bağlı Ek Hizmet bürosunun Tut ilçesinde açılması ile ilgli olarak Tut Kaymakamı Sn. Mehmet AKSU, Tut Belediye Başkanı Sn. Cemal AVCI , Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü  Sn. Erdal YILMAZ ve Tut Ziraat Odası Sn. Başkanı Ahmet ÖZEN ile Gaziantep Bölge Birliği Müdürü Sn. Mehmet AKSOY,   Yönetmen M.Metin DOĞAN ve Servis yetkilisi Ömer ÖZTEKİN katılımı ile 09.03.2016 tarihinde  Adıyaman Tut ilçesinde görüşmeler yapıldı.

Tut Kaymakamı Sn. Mehmet AKSU '' Çiftçi kuruluşu olan Tarım Kredi Kooperatiflerine yöre çiftçisinin ihtiyacı olduğu, çiftçilerin tarımsal girdi ihtiyaçlarının karşılanması akabinde yöreye ait ürünlerin pazarlanması konusunda destek beklediklerini ''  belirtiler.

Tut Belediye Başkanı Sn. Cemal AVCI ise'' Çiftçilerimiz tarımsal girdi ihtiyaçlarını zamanında ve güvenilir olarak Tarım Kredi Kooperatiflerinden temin etmenin yanında tarımsal üretimlerdeki yeni uygulamaları tanıtma kapsamında da  Tarım Kredi Kooperatifleri ile çalışmak istediklerini en büyük sorunlarının üretilen ürünlerin pazarlanması olduğunu'' belirttiler.

Gaziantep Bölge Birliği Müdürü Sn. Mehmet AKSOY'' İlçe Kaymakamımız ve İlçe Belediye Başkanımızın davetine  teşekkür ederek, görevimiz çiftçimizin yanında olmak ve en iyi hizmet ile birlikte Ortak Ürününü değerlendirme aşamasında yöreye ait özel ürünlerin pazarlanması konusunda birlikte çalışabilmek adına  Ek Hizmet bürosu talebinin değerlendirileceğini belirterek, Ortak çalışmanın  ilk adımı olarak ta 40.000 Acıbey biber fidesinin demonstrasyon çalışması için çiftçilere dağıtımı ve biber yetiştiriciliğinde yapılması gereken uygulamalar hakkında   paylaşımda bulunulması konularında Gaziantep Bölge Birliği olarak üzerimize düşeni yapacağız '' dedi.

Okunma 1174 defa