GAZİANTEP BÖLGEDE EĞİTİM VE MOTİVAYON TOPLANTISI

Gaziantep Bölge Birliğine bağlı Adıyaman, Gaziantep - Kilis, Kahramanmaraş ve Şanlıurfa illerinde faaliyet gösteren 58 birim Kooperatifin  2016 ilk 3 aylık  faaliyetlerinin değerlendirildiği “Eğitim ve Motivasyon”  toplantıları Bölge Müdürü Mehmet AKSOY, Bölge Birliği Yönetim Kurulu Üyeleri, Denetçileri, Müdür Yardımcıları, Yönetmenler ve bağlı Kooperatiflerin 1.Derece Yetkililerinin katılımı ile her ilde ayrı ayrı  düzenlendi.

Bölge Müdürü Mehmet AKSOY, Gaziantep Bölge Birliğinin faaliyetleri ile diğer Bölge Birliklerinin faaliyetlerinin kıyaslamalı sunumunda Genel Satışlar, Ciro Sırlaması, Ciro Artış Sıralaması, Karlılık Sıralaması ve 2016 ilk 3 aylık satışları değerlendirdi.

Aksoy; Özkaynakları yetersiz olan Bölge Birliğimizin ortak sayısındaki artışa bağlı olarak özkaynaklarımızda olumlu yönde artışlar olacak ve çiftçilerimize daha uygun fiyattan girdi sağlama imkanına kavuşacağız.

Pasif ortaklarımızın aktif hale getirilmesinin yanında ortak olmayan üreticiler hedef kitlemizdir. Özellikle çalışma alanımızdaki üreticilerinin Kooperatifimize ortak yapılması yönünde Kooperatif yönetim ve denetim kurulu üyelerimizin aktif bir şekilde çalışma yapması gerekmektedir.

Kooperatiflerimizin 2016 yılı ilk 3 ay içerisinde gerçekleştirdikleri rakamları Bölge Birliği Müdür Yardımcıları, Bölge Birliği Yönetmenleri ve Kooperatiflerin birinci derece yetkilileri arasında her kooperatifimiz için ayrı ayrı değerlendirildi. Değerlendirme sonucunda kooperatiflerimizin yeni ortak kaydı, çiftçi ziyaretleri, çiftçilerimizin daha iyi temsil edilmesi, büyük çiftçilerin kooperatiflerimize kazandırılması konularında hassasiyetle çalışılması ve mutlaka her kooperatifimizin personel giderlerini  komisyon gelirleri ile karşılanması gerektiği sonucuna varılmıştır. 

Okunma 966 defa