TARIM KREDİ KOOPERATİFLERİ GAZİANTEP BÖLGE BİRLİĞİ, ADIYAMAN TUT KAYMAKAMLIĞI VE TUT BELEDİYESİ İLE ACIBEY BİBER FİDESİNİN DEMONSTRAYON ORTAK ÇALIŞMASI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

       Gaziantep Bölge Birliği faaliyet alanında bulunan Adıyaman iline bağlı Tut ilçesinde Gölbaşı TKK' ya bağlı Ek Hizmet bürosunun Tut ilçesinde açılması ile ilgili olarak Tut Kaymakamı Sn. Mehmet AKSU, Tut Belediye Başkanı Sn. Cemal AVCI , Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü  Sn. Erdal YILMAZ ve Tut Ziraat Odası Sn. Başkanı Ahmet ÖZEN ile Gaziantep Bölge Birliği Müdürü Sn. Mehmet AKSOY  09.03.2016 tarihinde  Adıyaman Tut ilçesinde görüşmeler yapıldı.

Bu görüşmelerde 40.000 adet  Acıbey biber fidesinin demonstrasyon uygulanması için çalışmalar başlatılmıştı.

        Bu kapsamda ortak çalışmanın  ilk adımı olarak  40.000 adet Acıbey biber fidesinin demonstrasyon çalışması için yörede biber yetiştiriciliği yapan çiftçilere birim alandan daha fazla ürün alınabilmesi için yeni uygulamalar anlatılarak bilgilendirme  yapılmasının akabinde Tut ilçesine bağlı 8 köyde 16 farklı üreticiye Acıbey Biber fidelerinin dağıtımı Bölge Birliği Yönetmeni M.Metin DOĞAN ve Bölge Birliği Servis Yetkilisi Ceyhan KUZAYTEPE ile Tut Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü  Sn. Erdal YILMAZ ile birlikte  2-9 Mayıs 2016 tarihlerinde yapıldı. Fidelerin dikim aşamasından hasat döneminin sonuna kadar üreticilerle belli periyotlarda görüşülerek ve yerinde kontroller yapılarak bilgilendirmelere devam edilecektir.

 

Okunma 1040 defa