Gaziantep Bölge’de Değerlendirme Toplantıları

Gaziantep Bölge Birliği’ne bağlı kooperatiflerin faaliyetlerini değerlendirmek üzere toplantılar düzenlendi.

Gaziantep Bölge Birliği’ne bağlı Adıyaman, Gaziantep, Kilis, Kahramanmaraş ve Şanlıurfa illerinde faaliyet gösteren 58 birim kooperatifin 2016 yılı ilk 6 aylık faaliyetlerinin değerlendirildiği toplantılar, Merkez Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Yaşar TERZİ, Bölge Birliği Yönetim Kurulu Üyeleri ve Denetçileri, Bölge Müdürü Mehmet AKSOY, Bölge Müdür Yardımcıları, yönetmenler ve bağlı kooperatiflerin birinci derece yetkililerinin katılımı ile her ilde ayrı ayrı düzenlendi.

Bölge Müdürü Mehmet AKSOY düzenlenen toplantılarda; “Ülkemizde 15 Temmuz’da demokrasimize, milli irademize ve birliğimize karşı yapılan kalkışma girişimi, Cumhurbaşkanımızın dirayetli duruşuyla, vermiş olduğu emirle yürekleri vatan ve hürriyet aşkıyla yanan milletimiz tarafından bertaraf edilmiştir.

Tarım Kredi Kooperatifleri ailesi olarak Başkomutanımızın ikinci bir emrine kadar tüm personelimiz, Yönetim ve Denetim Kurulu Üyelerimiz ve aileleriyle meydanlarda olacağız.

Bu hain darbe teşebbüsünde şahadet şerbetini içen kahraman demokrasi şehitlerimize yüce Allah’tan rahmet diliyoruz. Ruhları şad olsun. Demokrasi şehitlerimizi asla unutmayacağız. Tabi ki paralel ihanet çetesini de unutmayacağız.” diyerek Gaziantep Bölge Birliği’nin faaliyetlerinin kıyaslamasında genel satışlar, ciro sırlaması, ciro artış sıralaması, karlılık sıralaması ve 2016 ilk 6 aylık satışları değerlendirdi.

“Yeni ortak kaydı ve kredisi düşük olan ortaklarımızın kredilerinin günün şartlarına göre güncellenmesi, öz kaynaklarımızda olumlu yönde artışlar oluşturacağı gibi bu sayede çiftçilerimize de daha uygun fiyattan girdi sağlama imkanı doğacaktır.” diyen AKSOY, pasif ortakların aktif hale getirilmesinin yanında, kooperatiflerce, kırsal kalkınma destekleri kapsamında genç çiftçi projelerine destek verilmesi ve bu faydalanıcıların ortak kaydedilmesi yönünde çalışma yapılması gerektiğini belirtti.

AKSOY ayrıca ortak olmayan üreticilerin de ortak olarak kaydedilmesi için kooperatif çalışanları ile beraber yönetim ve denetim kurulu üyelerinin aktif bir şekilde çalışma yapması gerektiğini kaydetti.

2016 yılı ilk 6 ay içerisinde gerçekleştirilen rakamlar, katılımcılar tarafından her kooperatif için ayrı ayrı değerlendirildi. Değerlendirme sonucunda kooperatiflerin yeni ortak kaydı, çiftçi ziyaretleri, çiftçilerin daha iyi temsil edilmesi, büyük çiftçilerin kooperatiflere kazandırılması konularında hassasiyetle çalışılması gerektiği sonucuna varıldı.

Okunma 942 defa