TUT HİZMET BÜROSU AÇILDI

Gaziantep Bölge Birliği’ne bağlı Gölbaşı Tarım Kredi Kooperatifi ‘Tut Hizmet Bürosu’ düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Açılış törenine Tut İlçesi Kaymakamı Mehmet Aksu, Tarım İl Müdürü Adil Alan, Belediye Başkanı Cemal Avcı, Tarım İlçe Müdürü Erdal Yılmaz, Bölge Müdürü Mehmet Aksoy, Müdür Yardımcısı Raif Atayık, Yönetmen M.Metin Doğan, Tülay Doğan, İdris Akkaya, Kooperatif Yetkilileri Lale Karakurt, İlhan Sarıyar, Adıyaman İlinde faaliyet gösteren kooperatif yetkilileri, Gübretaş yetkilileri ve çiftçiler katıldı.

Hizmet bürosu açılışında emeği geçenlere göstermiş oldukları destek ve yardımlarından dolayı teşekkür eden Gaziantep Bölge Müdürü Mehmet Aksoy, “Gölbaşı Kooperatifi’ne gitmeden hizmeti çiftçimizin ayağına getirdik. Üreticilerimiz bundan böyle sertifikalı tohum, fide-fidan, zirai ilaç, yem, kömür, madeni yağ, tüketim maddeleri gibi tüm ihtiyaçlarını hizmet büromuz vasıtasıyla karşılayabilecekler.  Ayrıca seyyar akaryakıt tankı da yerinde hizmet vererek çiftçimiz ne zaman isterse adreslerine teslim motorin verebilecek. Tut hizmet bürosunun bu hizmetlerine devam edilebilmesi için çiftçilerimizin de kooperatiflerimize sahip çıkması gerekiyor. Hizmet büromuzun hayırlara vesile olmasını diliyorum.” sözlerini kaydetti.

Tut İlçesi Belediye Başkanı Cemal Avcı, “Tut ilçesi için çok değerli bir gündeyiz. Bilindiği gibi diğer kurumlar gibi daha önce ilçemizde faaliyet gösteren Tarım Kredi Kooperatifi kapatılmıştı. Bu olay ilçemiz için çok üzücüydü. Kooperatifimizin tekrar faaliyete geçmesinde emeği olan Tut Kaymakamımız ve Gaziantep Bölge Müdürümüze halkımız adına çok teşekkür ediyorum. Bu şubemiz; siz değerli çiftçilerimize daha kaliteli ürünler sunarak ve sizlerin katılımı ile daha da büyüyebilir. Sizler ne kadar destek olursanız bu kurum o kadar güçlü olur. Bildiğiniz üzere ürün almak için 30 km yol giderek Gölbaşı Kooperatifi’nden ürün alıyordunuz. Artık bu hizmeti kendi ilçemizde alacağız. Bu kapsamda Tarım Kredi Kooperatifimizin ilçemize hayırlı uğurlu olmasını diler emeği geçen herkese teşekkür ederim.”  dedi.

Adıyaman Tarım İl Müdürü Adil Alan, “Çiftçilerimizin tarımsal girdilerini karşılamak için desteklemiş olduğumuz 2 projemiz vardır. Bunlardan bir tanesi Tarım Kredi Kooperatifi diğeri de Ziraat Bankasıdır. Tarım Kredi Kooperatifi bizler ve siz değerli çiftçilerimiz için daha önemlidir. Tarım Kredi Kooperatifi kendi ortakları ile büyük bir işletme olduğu için çiftçinin üretimden tüketime kadar birçok ihtiyacını karşılayabilecektir. Özellikle son yıllarda Tut ilçemizde de organik ürünlerin yetişir olması pazarlama yönünden de ciddi bir katkı sağlayacaktır. Tut ilçesine Kooperatifin açılmasında emeği geçenlere teşekkür ediyor hayırlı olmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

“Ülkemiz tarım ülkesidir. Tarım Kredi Kooperatifleri çiftçilerin oluşturduğu tek kuruluş olması nedeniyle çiftçilerimizin sorunlarını, ihtiyaçlarını en iyi bilen kurumlardan bir tanesidir. Bu bağlamda yaptıkları hizmetlerden dolayı kendilerine çok teşekkür ediyorum.” diyen Tut Kaymakamı Mehmet Aksu da, Tarım İlçe Müdürümüz ile beraber buranın açılması ile ilgili talebimizi Gaziantep Bölge Birliği’ne ilettik. Bölge Müdürümüz de ciddi bir şekilde değerlendirerek olumlu dönüş yapmışlardır. Belediye Başkanımız da Tarım Kredi Kooperatifleri’ne yer tahsis etmiştir. Bu bağlamda kendilerine ve emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum. İlçemiz adına güzel bir karar oldu. Bu şubeye katkı sağlayacak yegane kişiler siz çiftçilersiniz. Güvenilir sertifikalara sahip, tohum, fide, fidan, zirai alet ve ekipmanlarla birçok hizmeti ilçemize getiren Tarım Kredi Kooperatifi’ne, bizler de Tut çiftçisi ve Ziraat Odaları olarak üzerimize düşeni yapmalıyız. Siz çiftçilerimizin katkısı çok önemlidir. Bu hizmet bürosunun ilçemize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.  

Açılış konuşmalarından sonra, Tut Kaymakamı, Belediye Başkanı, İl Tarım Müdürü, Bölge Müdürü, İlçe Tarım Müdürü ve protokolün katımları ile Tut Şubesi’nin açılışı yapıldı.

Bölge Müdürü Mehmet Aksoy, açılış sonrası hizmet bürosunu gezen Tut İlçesi Kaymakamı’na hizmet bürolarının açılmasındaki amacı da; Tarım Kredi Kooperatifleri ortaklarına ve gerektiğinde diğer üreticilere yerinde ve etkin hizmet sunulması, faaliyetlerin ve hizmet çeşitliliğinin arttırılması, asgari maliyette azami faydanın sağlanması olarak özetledi.

Okunma 1040 defa