Gaziantep Bölge Birliğinde Vadesi Geçen Alacaklar Konusunda Eğitim Toplantısı Yapıldı

Gaziantep Bölge Birliğinde vadesi geçen alacaklar ile ilgili değerlendirme ve eğitim toplantısı yapıldı. Toplantıya Merkez Birliği Kredi Takip Müdürü Veysel Tolga Atik, Merkez Birliği Servis Yetkilisi Özal ÇOBAN, Bölge Birliği Yetkilileri,  ile 19 birim tarım kredi kooperatif yetkilisi katıldı.

Toplantıda konuşan Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Kredi Takip Müdürü, Veysel Tolga ATİK, Vadesi geçen alacaklar için ortaklarımıza taksitlendirme ve yapılandırma seçeneklerinin sunulmasının önemli olduğu, Ertelemeye başvuracak ortakların ikna edilip borçlarının en az yüzde 60’ını ödeyerek kredi limitlerinin yüzde 40’ına kadarının ertelenebileceği ve böylelikle ortakların gelecek yılda kullanacağı tarımsal girdi ihtiyaçlarını da kooperatiften alabileceğinin anlatılması gerekliliğine vurgu yapan ATİK, ayrıca ortakların indirimli kredilerden faydalanabilmeleri için Tarsim sigortası yaptırma şartının olduğunu kaydetti.

 Bölge Müdürü Mehmet AKSOY; Tarım Kredi Kooperatifleri olarak erteleme, ödeme kolaylığı, yeniden yapılandırma ve buna bağlı olarak çiftçi ortaklarımızın kredi limitleri güncellenerek çiftçilerimize gerekli desteğin verileceğini belirten AKSOY, Vadesi geçen borcu olan ortaklarımıza ödeme kolaylığı ve yapılandırma seçeneklerini anlatma konusunda toplantıların devam edilmesi gerektiğini ve bu özveriyle çalıştıklarını ifade etti.

Sunum şeklinde verilen vadesi geçen alacakların tahsili ve ödeme kolaylıklarıyla ilgili eğitimin sonunda, kooperatif personeliyle tahsilatta karşılaşılan sorunlar konusunda yapılan istişarelerde öneriler ve sorunlar hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu.

Toplantının ardından  Merkez Birliği Kredi  Takip Müdürü Veysel Tolga ATİK, Bölge Müdür Yardımcısı Levent USLU ve Merkez Birliği Servis Yetkilisi Özal ÇOBAN, Bölge Birliğine bağlı 402 Sayılı Arıl, 789 Sayılı Nizip ve 2016 Sayılı Birecik Tarım Kredi Kooperatiflerini ziyaret ederek istişarelerde bulundular

Okunma 918 defa