Suruç Kaymakamlığı İle İş Birliği Protokolü

T.C. Suruç Kaymakamlığının yürüttüğü “Suruç Ortak Makina Kullanımı Parkı Projesi” kapsamında, Suruç Kaymakamlığı ile Tarım Kredi Kooperatifleri Gaziantep Bölge Birliği arasında iş birliği protokolü imzalandı.

Gap İdaresi tarafından desteklenen ve çiftçilere yönelik olarak hazırlanan T.C. Suruç Kaymakamlığının yürüttüğü “Suruç Ortak Makina Kullanımı Parkı Projesi” kapsamında, Suruç Kaymakamlığı ile Tarım Kredi Kooperatifleri Gaziantep Bölge Birliği arasında 710 bin TL proje bedelli iş birliği protokolü imzalandı.

T.C. Suruç Kaymakam Vekili Tarık Açıkgöz, Bölge Birliği Müdürü Mehmet Aksoy tarafından, Gap ve Tarım Kredi Kooperatifleri yetkililerinin de hazır bulunmasıyla imzalanan protokol; 2 adet traktör, rotatiller, pnomatik ekim makinası, anıza ekim makinası, mısır silaj makinası, balya makinası, anız parçalama, fide dikim makinasından oluşan 29 adet muhtelif zirai alet ve makinanın alımını kapsıyor.

Projede GAP bölgesinde tarımsal mekanizasyon araçlarının sayı ve çeşitlilik bakımından yetersiz olması nedeniyle sulamaya yeni açılan Suruç ovasındaki çiftçilere yeni tarım tekniklerinin öğretilmesi, yeni tarım makinelerinin tanıtımı ve kullanımının sağlanması ile küçük çiftçilerin makine satın alma yerine istediği tarımsal işlemi zamanında, ekonomik ve kaliteli bir biçimde yapabilme imkanının oluşturulması amaçlanıyor.

T.C. Suruç Kaymakamlığı’nın sahibi olduğu projede Suruç Ziraat Odası proje ortağı ve uygulayıcısı Tarım Kredi Kooperatifleri Gaziantep Bölge Birliği de tedarikçi olarak yer alıyor.

Okunma 865 defa