Ziraat Mühendisi Arslantaş Organlarıyla Can Oldu

  • Pazartesi, 18 Eylül 2017 12:52

Ziraat Mühendisi Arslantaş Organlarıyla Can Oldu

Bölge Birliğimize bağlı Çardak Tarım Kredi Kooperatifi Yetkili Ziraat Mühendisi olarak görev yapan Ziraat Mühendisi Süleyman Arslantaş, ailesi ile gittiği tatilden dönerken direksiyon başında geçirdiği beyin kanaması neticesinde hayatını kaybetti. Arslantaş’ın organları 6 kişiye can oldu.

Kahramanmaraş'ın Göksun ilçesine bağlı Çardak Mahallesi'nde Tarım Kredi Kooperatifi Yetkili Ziraat Mühendisi olarak görev yapan Ziraat Mühen...disi Süleyman Arslantaş (36) ile eşi Feride (34), çocukları Emine (1), Huri Cihan (4) ve Furkan Arslantaş (10) tatil için Antalya'ya gitti. 14 Eylül'de aile, kendilerine ait otomobille tatilden dönerken Süleyman Arslantaş, Mersin'in Anamur ilçesi yakınlarında direksiyonda fenalaştı. Durumu fark eden eşi Feride Arslantaş, kontrolden çıkan otomobili, uçuruma 1 metre kala el frenini çekerek durdurabildi.

Eşinin geriye kaçan dilini eliyle dışarı çıkaran Feride Arslantaş 112 Acil Servis'i çağırdı. İki kez beyin kanaması geçiren Arslantaş, Medical Park Tarsus Hastanesi'nde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. 16 Eylül Cumartesi günü saat 10.00 sıralarında beyin ölümü gerçekleşen Arslantaş'ın ailesi doktorların organ bağışında bulunabilecekleri yönündeki bilgilendirmeleri üzerine bağış için onay verdi. Bunun üzerine Sağlık Bakanlığı devreye girerek, Süleyman Arslantaş'ın kalp, akciğer, karaciğer, 2 böbrek ve pankreasının nakledilebileceği hastaların belirlenmesi için çalışma başlattı. Türkiye Organ ve Doku Bilgi Sistemi'nin işletilmesiyle, akciğerin Ankara'ya, sağ böbreğin İstanbul'a, sol böbrek ile kalp, karaciğer ve pankreasın ise Adana'ya gönderilmesine karar verildi. Organların alınması için İstanbul'dan uçakla, Adana'dan karayoluyla ekipler Tarsus'a geldi. Akciğer ise uçakla Ankara'ya gönderildi.

Tarım Kredi ailesi olarak biz de hayatını kaybeden mesai arkadaşımıza Allah’tan rahmet kederli ailesine, çalışma arkadaşlarına ve Tarım Kredi camiasına sabır diliyoruz.

Okunma 622 defa