2017 İLK 9 AY DEĞERLENDİRİLDİ

Gaziantep Bölge Birliğinin faaliyet alanındaki kooperatiflerin 2017 yılı ilk 9 ayının değerlendirildiği toplantılara Bölge Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Enver ÖZBUDAK, Yönetim ve Denetim Kurulu Üyeleri, Bölge Müdürü Mehmet AKSOY, Müdür Yardımcıları Raif ATAYIK ve Levent USLU ile Bölge Yönetmenleri kooperatif personellerinin katılımı ile Gaziantep ve Kahramanmaraş illerinde yapıldı.

2017 yılı Eylül ayı sonu itibariyle gerçekleştirilen değerlendirme ve istişare toplantılarında kooperatiflerin mevcut durumları ile geçen senenin aynı dönemi karşılaştırılarak, 2017 yılı hedeflerinin gerçekleşme oranları masaya yatırıldı. 2017 yılsonu itibariyle hedeflerin gerçekleştirilmesi noktasında sıkıntılı olan kooperatifler üzerinde durularak sorunlar ve çözüm yolları hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Bölge Müdürü Mehmet AKSOY, Kooperatiflerin geçtiğimiz yıla göre gelişme kaydettiğini, bu gelişimin sürekli hâle getirilebilmesi için azami gayretle çalışılması gerektiğini vurgulayarak, bu toplantıların birlik ve beraberlik duygusunu geliştirdiğini belirterek çalışmalarından ötürü personellere teşekkür ettiğini ifade etti.

Bölge Müdür Yardımcıları ve Bölge Birliği Yönetmenleri  tarafından her kooperatif ayrı ayrı değerlendirildi. Değerlendirme sonucunda kooperatiflerin pasif ortaklarının aktif hale getirilmesi, yeni ortak kaydı için çiftçi ziyaretlerine aralıksız devam edilerek, kooperatiflere kazandırılması konularında hassasiyetle çalışılması ve mutlaka her kooperatifin personel giderlerinin satış gelirleri ile karşılanması gerektiği belirtildi.

Okunma 637 defa