2 Bin Ton Tohum Dağıtımı

 

           Gaziantep'te sosyal sorumluluk projesi kapsamında Tarım Kredi Kooperatifleri tarafından tedarik edilen 2 bin ton buğday tohumu dağıtımına Gaziantep Valisi Ali YERLİKAYA, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet TAHMAZOĞLU, Gaziantep Tarım İl Müdürü Mehmet KARAYILAN, Tarım Kredi Kooperatifleri Gaziantep Bölge Birliği Mehmet AKSOY, Müdür Yardımcıları Raif ATAYIK ve Levent USLU, Sivil Toplum Kuruluşları ve çiftçilerin katılımları ile tören yapıldı.

Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, Şahinbey Belediyesi’nin çiftçilere çok önemli bir destekte bulunduğunu belirterek, “Şahinbey Belediyemiz sosyal belediyecilik projelerine bir yenisini daha ekledi. Tohumluk buğday ve gübre ile ilgili Şahinbey İlçesi’nde bulunan 5.000 çiftçiye tohumluk buğdayın % 50’sini, gübrenin de %80’nini Şahinbey Belediyemiz imzaladığımız protokolle karşılayacak. Bu çok önemli bir hizmet bu hizmetlerinden dolayı Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’na teşekkür ediyoruz” dedi.

Çiftçilere yönelik zaman zaman her türlü desteği verdiklerini belirten Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, "Bugün çiftçilerimize üretimle ilgili destek sağlama noktasında bu yıl  yeni bir projeye başlıyoruz. Çiftçilerimize 2 bin ton sertifikalı Ceyhan 99 tohumluk buğday dağıtımı gerçekleştiriyoruz. Bunun yüzde 50'si belediyemiz tarafından çiftçilerimize hibe olarak veriliyor. Yüzde 50'sini ise çiftçilerimiz karşılıyor. Ayrıca yine 2 bin ton taban gübresi, belediyemiz tarafından yüzde 80'i karşılanacak şekilde dağıtılacak. Bu projenin toplam maliyeti yaklaşık 5 milyon liraya mal oldu. Desteklerimiz sadece bununla sınırlı kalmayacak. İnşallah hayvancılığın da gelişmesi, damızlık hayvanların yemleri, zeytin fidanı ve fıstık çamı dağıtımı konusunda desteklerimiz devam edecek" ifadelerini kullandı.

Davul, zurna ve halaylarla başlayan tören protokol konuşmaları ve dua sonrası tohum dağıtımı ile son buldu.

Okunma 606 defa