Pazarcık Kooperatifinden Tarsim Hasar Ödemesi

  • Perşembe, 09 Kasım 2017 06:36

 

Gaziantep Bölge Birliğine bağlı Pazarcık Tarım Kredi Kooperatifi ortağı İbrahim Karasu’ya, bahçesinde meydana gelen don hasarı nedeniyle hasar ödemesi yapıldı.

Göynük mahallesindeki Ceviz bahçesine Pazarcık Tarım Kredi Kooperatifi aracılığı ile Tarsim sigortası yaptıran ortak İbrahim Karasu’ya, bahçesinde meydana gelen don hasarı nedeniyle 64 bin 787 TL hasar ödemesi yapıldı.

Yapılan törende konuşan Bölge Müdür Yardımcısı Levent Uslu sigortanın önemine dikkat çekerek; “Bilindiği gibi tarım sektörü, üretime dönük faaliyet gösteren sektörler arasında en riskli olanıdır. Tarımsal ürünlerde herhangi bir doğal afet sebebiyle meydana gelecek olan maddi hasar, çiftçilerimizi çok ciddi maddi sıkıntıyla karşı karşıya bırakabilmektedir. Ortaklarımızın sigortadan en üst düzeyde istifade etmeleri için kurum olarak yoğun bir çalışma içerisindeyiz. Prim tutarının % 50’si devlet tarafından karşılanıyor. Ayrıca indirimli tarımsal kredi kullanabilmek için de Tarsim sigortası yaptırılması şart. Tüm üreticilerimiz mutlaka Tarsim sigortası yaptırmalı.” dedi.

Tazminatını alan kooperatif ortağı İbrahim Karasu da, Kooperatif aracılığı ile yaptırmış olduğu sigorta kapsamında bahçesinde yaşanan don hasarından kaynaklanan mağduriyetin Tarsim tarafından giderildiğini, tüm çiftçilere Tarsim sigortası yaptırmalarını tavsiye ettiğini belirterek; katkılarından dolayı Tarım Kredi Kooperatiflerine ve çalışanlarına teşekkür etti.

Yapılan tören temsili çekin takdimi ile sona erdi.

Okunma 498 defa