Gaziantep’te 2 Bin Ton Gübre Dağıtımı


Gaziantep'te, sosyal sorumluluk projesi kapsamında Tarım Kredi Kooperatifleri tarafından tedarik edilen 2 bin ton kimyevi gübre dağıtımı gerçekleştirildi.

Gaziantep’te üreticilere kimyevi gübre dağıtımı gerçekleştirildi. Gübre dağıtım törenine; Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Gaziantep Tarım İl Müdürü Mehmet Karayılan, Tarım Kredi Kooperatifleri Gaziantep Bölge Müdür Yardımcısı Raif Atay...ık, Yönetmen İdris Akkaya, Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda üretici katıldı.

Törende yaptığı konuşmada vatandaşa hizmet için çalıştıklarını ve Belediye olarak doğumdan ölüme kadar vatandaşın yanında olduklarını belirten Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, “Çiftçilerimiz için de şimdiye kadar yollar, taziye evleri, parklar ve camiler yaptık. Bu kez de çiftçimize doğrudan destek sağlayalım dedik. Tarım İl Müdürümüzle bir araya gelerek yaptığımız görüşmeler sonrasında öncelikle çiftçimize buğday ve gübre desteğinde bulunma kararı aldık. Bu kapsamda 2 bin ton buğday tohumu ve gübre dağıtımı gerçekleştiriyoruz. Yaptıklarımız bunlarla da sınırlı kalmayacak. Tarım İl Müdürümüzle yaptığımız görüşmeler neticesinde başka projelerimiz de olacak” dedi.

Gaziantep İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mehmet Karayılan, Şahinbey Belediyesi’nin çiftçilere verdiği destekle Şahinbey ilçesinde bulunan çiftçilerin rahatlayacağını belirterek; “Buğday tohumu ile başlayan projeye gübre desteğiyle devam ederek, çiftçimizin çok ciddi bir ihtiyacını karşılamış oluyoruz. Şahinbey Belediyesi, dağıttığı buğday tohumu ile Şahinbey ilçesinde bulunan çiftçilerin %85’inin ihtiyacını karşılamış oldu. Şahinbey Belediye Başkanımız bize bu projelerin haricinde 500 bin adet meyve fidanı dağıtalım dedi. İslahiye’de bulunan zeytin fidanlarının tamamı 400 bin adet. Ancak, biz Şahinbey Belediyemizin desteği ile tek seferde 500 bin adet meyve fidanı dağıtacağız. Bununla birlikte zeytin ve fıstık fidanı da dağıtacağız. Bunların tamamının bütçesi Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’nun desteği ile oluşturuluyor. Yapılan bu desteklerle iki yıldır kuraklıktan etkilenen çiftçilerimiz rahat bir nefes almış olacaklar” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından çiftçilere gübre dağıtımı yapıldı.

Okunma 608 defa