Her Köy Bir İşletme” Projesi Kapsamında Ziyaret

  • Salı, 03 Nisan 2018 06:28

 

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Tarım Reformu Genel Müdürlüğünce 81 ildeki örnek köylerde gerçekleştirilen “her köy bir işletme” projesinin pilot çalışmaları kapsamında Kilis İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü ziyaret edildi.

Ziyaret, Tarım Kredi Kooperatifleri Gaziantep Bölge Müdürü Mehmet Aksoy, Bölge Müdür Yardımcı Raif Atayık ve Kilis Tarım Kredi Kooperatif Müdür Yardımcısı Ökkeş Canbaloğlu’ndan oluşan heyet tarafında...n gerçekleştirildi.

‘’Her köy bir işletme’’ projesinin Tarım Kredi Kooperatifleri ile beraber yürütülecek olmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Kilis Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Songül Kadıoğlu, proje üzerinde çalışmalar yaptıklarını söyledi. Belirlenen pilot köylerde Tarım Kredi Kooperatifleri ile ortak bir toplantı düzenleyerek neler yapılabileceğini planladıklarını ifade eden Kadıoğlu, belirlenen program dahilinde işlemlere hız verileceğini söyledi.

Bölge Müdürü Aksoy da, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği tarafından verilen talimatların en iyi bir şekilde yerine getirileceğini belirtti. Bu projenin başka köylere de örnek olacağının altını çizen Aksoy, yapacakları örnek adımlar ile çiftçilerin birlik ve beraberlik içerisinde çalışmasının teşvik edileceğini, sözleşmeli üretim yaptırılarak kaliteli ve güvenilir ürün elde edilebileceğini dile getirdi. Aksoy son olarak projenin geliştirilmesi, sürdürülebilir olması, ülke ve çiftçi ekonomisine katkı sağlaması açısından Bölge Birliği ve kooperatifler olarak bütün imkanlarını kullanılacaklarını söyledi.

Okunma 385 defa