Tarım Krediden Kilis İl Tarım Müdürlüğüne Arı Kovanı

 

Güneydoğu Anadolu Projesi Kalkınma İdaresi (GAP) tarafından finanse edilen ve Kilis İl, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile Arı Üreticileri Birliğinin ortaklaşa yürüttükleri “Arıcılığı Geliştirme Projesi” kapsamında 100 birlik üyesine toplam bin adet arılı kovan dağıtıldı.

Arılı kovan dağıtım törenine; Kilis Valisi Dr. Mehmet Tekinarslan, Kilis İl,Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Songül Kadıoğlu, Kilis Belediye Başkanı... Vekili Ahmet Polat, Tarım Kredi Kooperatifleri Gaziantep Bölge Müdürü Mehmet Aksoy, Bölge Müdür Yardımcı Raif Atayık, Kilis Tarım Kredi Kooperatifi personeli, Kilis Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ali Rıza Açıkel, Birlik Başkanları, STK’lar ve çok sayıda çiftçi katıldı.

İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü bahçesinde gerçekleştirilen programda Kilis Valisi Dr. Mehmet Tekinarslan, projede emeği geçen herkese teşekkür ederek üreticilere bereketli yıllar diledi.

İl, Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Songül Kadıoğlu da, “Valiliğimiz ve GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı arasında imzalanan iş birliği protokolü kapsamında 100 üreticimize bin adet arı kovanı dağıtıyoruz” dedi. Kadıoğlu, bin adet arı kovanını tedarik eden, sağlam ve güvenilir bir kuruluş olan Tarım Kredi Kooperatifleri ile çalışılmasından duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Tören sonunda Kilis Valisi Mehmet Tekinarslan ve protokol üyelerinin katılımı ile 100 arı yetiştiricisine bin arı kovanının dağıtımı gerçekleştirildi.

Okunma 439 defa