Gaziantep’te Değerlendirme Toplantısı

Gaziantep Bölge Birliğine bağlı kooperatiflerin 2018 yılı ilk üç aylık faaliyetlerini değerlendirmek üzere bir toplantı gerçekleştirildi.

Bölge birliğinde gerçekleştirilen toplantıya; Bölge Müdürü Mehmet Aksoy, Müdür Yardımcıları Raif Atayık ve Levent Uslu ile Bölge Birliği ve kooperatif çalışanları katıldı.

2018 yılı Mart ayı sonu itibariyle gerçekleştirilen değerlendirme ve istişare toplantısında; kooperatiflerin mevcut durumları ile geçen senenin aynı dönemi karşılaştırılarak, 2018 yılı hedeflerinin gerçekleşme oranları masaya yatırıldı. 2017 yılsonu itibariyle hedeflerin gerçekleştirilmesi noktasında sıkıntılı olan kooperatifler üzerinde durularak sorunlar ve çözüm yolları hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Kooperatiflerin geçtiğimiz yıla göre gelişme kaydettiğini, bu gelişmenin sürekli hâle getirilebilmesi için azami gayretle çalışılması gerektiğini ifade eden Bölge Müdürü Mehmet Aksoy, “ÇKS’ye kayıtlı ancak kooperatiflerimize ortak olmayan çok sayıda çiftçi var. Bölge Birliğimizin 2018 yılında, yeni ortak kaydında üst seviyelere çıkması gerekmektedir.” dedi. Aksoy, bu toplantıların birlik ve beraberlik duygusunu geliştirdiğini belirterek çalışmalarından ötürü personele teşekkür etti.

Toplantıda, Bölge Müdür Yardımcıları ve katılımcılar tarafından her kooperatif ayrı ayrı değerlendirildi. Değerlendirme sonucunda kooperatiflerin pasif ortaklarının aktif hale getirilmesi, yeni ortak kaydı için çiftçi ziyaretlerine aralıksız devam edilerek, kooperatiflere kazandırılması konularında hassasiyetle çalışılması ve mutlaka her kooperatifin personel giderlerinin satış gelirleri ile karşılanması gerektiği belirtildi.

Okunma 451 defa