Tarım Kredide Eğitimin Durağı Gaziantep

Gaziantep Bölge Birliğine bağlı birim kooperatiflerde görev yapmakta olan personele yönelik ‘Pazarlama, İletişim ve İkna Teknikleri’ konulu eğitim Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Dr. Fahrettin Poyraz’ın katılımıyla başladı.

Eğitimin açılışına Genel Müdür Poyraz’ın yanı sıra; Merkez Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Yaşar Terzi, Pazarlama Daire Başkanı İlyas Kılıç, Gaziantep Bölge Birliği Yönetim Kurulu Üyeleri ve Denetçiler, Gaziantep Bölge Müdürü Mehmet Aksoy, Merkez Birliği Strateji Geliştirme ve Koordinasyon Müdürü A.Harun Kırmızı, Pazarlama Müdürü Emir Gaffar Ateş, Koop-İş Sendikası Gaziantep Şube Başkanı M.Akif Sarıca Bölge Müdür Yardımcıları Raif Atayık, Levent Uslu, Bölge Birliği çalışanları ve kooperatif yetkilileri katıldı.

Açılışta yaptığı konuşmada Genel Müdür Poyraz, “Tarım Kredi Kooperatifleri olarak köklü bir geçmişe ve geleneğe sahip olan bir kuruluşuz. Neticede yaptığımız iş belli. İşin odağında insan var ve öğrenmenin yaşı yok. İster yönetici ister yönetilen, ister pazarlayan isterse bu pazarlanan malı alan müşteri konumunda olun, konusu farklı kavramlarla anlatılsa da bu eğitim sürecinin konusu insan. Dolayısıyla burada genel geçer ve bazılarını zaten bildiğimiz bazı kurallardan bahsedilecek. Bilgi ve davranışların gözden geçirilmesi noktasında bu tip çalışmalar bir fırsattır. Ama tek taraflı, monolog şeklinde değil, anlatanlarla dinleyenler arasında karşılıklı iletişimin kurulduğu bu tarz toplantılar çok faydalı toplantılardır.” ifadelerini kullandı.

İletişim tekniklerinin çok önemli olduğunun altını çizen Poyraz, “Bu işin püf noktası şudur; karşımızdaki kitlenin bizim için değerli olduklarını kendi içimizde özümsemek ve onlara sanki ailemizden birileriymiş gibi davranmaktır. Örf ve adetlerimizle birlikte tebessümün bile sadaka sayıldığı bir inancın mensuplarıyız biz. Zaten bizde var olan davranışları, biraz daha formalize ederek biraz daha sistematik bir şekilde arkadaşlarımız sizin önünüze koyacaklar.” dedi.

Poyraz sözlerini şu şekilde sonlandırdı: “Tarım Kredi Kooperatiflerini ayakta tutmak istiyorsak, bu yapının verimli ve etkin olması gerekir. Aynı zamanda en az masrafla en iyi sonucu elde edecek şekilde bu sistemi yürütmemiz lazım. Bu verimliliği sağlayacak olan da arazide görev yapan, kooperatiflerde çalışan arkadaşlarımızdır. Burada; hem bölgenin hem de kooperatiflerin durumu nedir, neler yapmamız gerekiyor, eksiklerimiz ne ve bu eksiklerimizi nasıl tamamlamamız lazım gibi konuları görüşeceğiz. Kendimizi de gözden geçireceğimiz için bu toplantı bizim için bir fırsat olacaktır.”

Bölge Müdürü Mehmet Aksoy da “İdarecilerimizin desteğini her zaman hissediyoruz. Bu destekler sürdükçe Gaziantep Bölge Birliği olarak mevcut şartları daha iyiye taşımak adına mesai mevhumu gözetmeden çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Kazanımları sahada, mevcut ortaklarımızla iletişim sürecinde ve yeni ortak kaydı sürecinde bize büyük destek sağlayacak bir eğitim sürecine başlıyoruz. Bu anlamda eğitim sürecinin hepimize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Eğitim toplantısı kapsamında Bölge Birliği genelindeki performans değerlendirmesinde dereceye giren kooperatiflerin yetkililerine de plaketler takdim edildi.

Eğitim öncesi beraberindekilerle Gaziantep Bölge Birliği faaliyet alanında bulunan Oğuzeli ve Doğanpınar Kooperatiflerini ziyaret eden Genel Müdür Poyraz, kooperatif yetkililerinden de faaliyetleri konusunda bilgi aldı.

Okunma 307 defa