Gaziantep Bölgede Tarsim ve Çiftçi Buluşması


Gaziantep Bölge Birliğinde, TARSİM 2018 bitkisel ürün sigortalarında poliçe teminatları ve hasar süreçleri ile ilgili sistemin işleyişine ilişkin toplantı düzenlendi.

Toplantıya; Gaziantep Bölge Birliği, TARSİM Genel Müdürlüğü, TARSİM Adana Bölge Müdürlüğü yetkilileri ile Gaziantep Bölge Birliğine bağlı kooperatiflerin personeli ve ortakları katıldı.

Toplantıda, tarım sigortalarının çiftçi ve tarımsal üretimin devamlılığı açısından ülke ekonomisine olan önemine dikkat çeken Gaziantep Bölge Müdürü Mehmet Aksoy, “Tarım Kredi teşkilatı olarak 17 Bölge Birliği ve birim kooperatiflerimizle tarım sigortalarında TARSİM’in paydaşlarından biri olarak çiftçilerimize hizmet vermekteyiz.” dedi.

Aksoy toplantının; tarım sigortaları poliçe teminat ve hasar süreçleri ile ilgili olarak çiftçilerin isteklerinin değerlendirilmesi ve bu çerçevede sunulan hizmetlerin daha da iyileştirilmesi, çiftçilerin tarım sigortaları konusunda karşılaştıkları sorunlara etkin bir şekilde çözüm üretilmesi amacıyla yapıldığını belirtti.

TARSİM olarak sigortalılardan kendilerine gelen her türlü istek ve şikâyetleri titizlikle değerlendirdiklerini ifade eden TARSİM Genel Müdürlüğü Kıdemli Denetçisi Erman Çobanoğlu ise acente ve çiftçilerin karşılaştıkları sorunlara çözüm odaklı yaklaştıklarını, TARSİM olarak ülke çiftçisine bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da destek vereceklerini ifade etti.

Toplantı sonucunda tarım sigortaları ile ilgili olarak gündeme gelen konular ve çiftçi istekleri hakkında Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürlüğüne sunulmak üzere sonuç raporu hazırlandı.

Okunma 333 defa