4.Kahramanmaraş Tarım, Gıda ve Hayvancılık Fuarı Açıldı


Gaziantep Bölge Birliği ve Tarım Kredi Kooperatifleri iştiraklerinin de katıldığı 4. Kahramanmaraş Tarım, Gıda ve Hayvancılık Fuarı ziyaretçilerini ağırladı.

Fuarın açılış törenine; Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Tarım ve Orman Bakanlığı Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdür Yardımcısı İhsan Emiralioğlu, AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici, Kahramanmaraş Ticaret Sanayi Odası Başkan Vekili Şahin Balcıoğlu, Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, Tarım ve Orman İl Müdürü Mustafa Bozkurt, Rektör Niyazi Can, İl Emniyet Müdürü Doğan İnci, Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Yaşar Terzi, Gaziantep Bölge Yönetim ve Denetim Kurulu Üyeleri, Gaziantep Bölge Müdürü Mehmet Aksoy, Bölge Müdür Yarımcısı Levent Uslu ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Açılıştayaptığı konuşmada Türkiye’nin coğrafi olarak önemli bir kenti olan Kahramanmaraş’ta ürün çeşitliliğinin fazla olduğunu ifade eden Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan; bu tür fuarların tarımın ve tarım sektörünün gelişmesine önemli katkıda bulunacağını söyledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç ise; “Tarımsal üretimde de çok önemli bir aktör olmak zorundayız. Hem Avrupa'ya hem de Orta Doğu'ya temin yönünden coğrafi bir avantajımız var, 80 milyon nüfusumuz var ve bunlardan dolayı avantajımız var. Biz şehirlerimizi tarımsal anlamda kalkındırdığımızda Türkiye'nin geleceğini inşa etmiş olacağız” diye konuştu.

Tarım Kredi Kooperatifleri iştiraklerinin ürünlerinin de sergilendiği stant, Kahramanmaraş Milletvekili İmran Kılıç, ortaklar, yöre çiftçileri ve katılımcılar tarafından ziyaret edildi.

Okunma 266 defa