Gaziantep Bölgede Tarsim Hasar Ödemeleri Yapıldı

Gaziantep Bölge Birliğine bağlı Doğanpınar ve Nizip Tarım Kredi Kooperatifleri, ortaklarına yaptırmış oldukları Tarsim poliçeleri kapsamında yörede meydana gelen dolu ve don hasarlarından dolayı toplam 2 milyon 950 bin TL tutarında tazminat ödendi.

Ürünleri (Antep Fıstığı) zarar gören ortaklara 2 milyon 950 bin TL tutarındaki tazminat; Bölge Birliği yetkilileri, kooperatif yönetim kurulu üyeleri ve personelin katılımıyla hak sahiplerine ödendi.

Tazminat töreninde konuşan Bölge Müdürü Mehmet Aksoy, sigortanın önemine dikkat çekerek; “Bilindiği gibi tarım sektörü, üretime dönük faaliyet gösteren sektörler arasında en riskli olanıdır. Tarımsal ürünlerde herhangi bir doğal afet sebebiyle meydana gelecek olan hasar çiftçilerimizi çok ciddi maddi sıkıntıyla karşı karşıya bırakacaktır. Çiftçilerimizin sigortadan en üst düzeyde istifade etmeleri için kurum olarak yoğun bir çalışma içerisindeyiz. Tüm üreticilerimiz mutlaka Tarsim sigortasını yaptırmalı.” dedi.

Tazminatını alan üreticiler ise,  Kooperatif aracılığı ile yaptırdıkları Tarsim sigortası sayesinde ürünlerinde oluşan don/dolu hasarı sonrası yaşadıkları mağduriyetlerinin giderildiğini belirterek; Tarım Kredi Kooperatiflerine ve çalışanlarına teşekkür etti. Yapılan tören temsili çeklerin takdimi ile sona erdi.

Okunma 260 defa