Gaziantep Bölge Birliği'nde Değerlendirme Toplantısı

  • Perşembe, 12 Şubat 2015 12:25

Tarım Kredi Kooperatifleri Gaziantep Bölge Birliği Değerlendirme toplantısı Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü İrfan GÜVENDİ’nin katılımı ile yapıldı.

Genel Müdür İrfan GÜVENDİ personele yönelik yaptığı konuşmada;

Kurumun en önemli görevinin çiftçilerimizin ekonomik refah düzeyini arttırarak sürdürülebilir hale getirmek olduğunu, çiftçiye olan hizmete sadece iş olarak bakmadıklarını bu hizmetin dini ve milli bir görev olarak akdettiklerini belirten Sayın GÜVENDİ;

Kayıtlı ortakların faal hale getirilmesi, yeni ortak kaydına gereken önemin verilmesinin altını çizerek bundan sonra saha çalışmalarıyla çiftçilerimizin yanında daha da fazla olunacağını, ortaklarımızın iyi gününde de kötü gününde de yanlarında olduğumuzu hissettirerek kooperatiflere daha çok gelmeleri sağlanarak kooperatif çalışanları ve ortak ilişkilerinin en üst seviye ye çıkarılmasını istedi.

Üreticilerin belirli kalemlerdeki tarımsal girdi ihtiyaçlarından ziyade tüm ihtiyaçlarının kooperatiflerce karşılanması gerektiğini,  satış gelirleri ile personel giderlerinin tamamının mutlaka kooperatif bazında karşılanması için çalışmaların bu yönlü plan ve proğram dahilinde yapılması gerektiğini belirtti.

Yetki ve unvan verilmesi sırasında daha ciddi sınavların ve parametrenin değerlendirileceğini, Hızlarına yetişemeyen personel ile yollarını ayıracaklarını,

150 yıllık geçmişi olan   Kurumumuzun güçlü kooperatifler ile daha da güçlü olabileceğini,  bizlerin çalışmalarıyla da hep var olacağını bunu birlikte başaracaklarını söyleyen GÜVENDİ konuşmasının akabinde kooperatif yetkililerinin problemlerini dinleyerek kooperatifleri hakkında bilgi aldı.

Değerlendirme toplantısında, Bölge Müdür Mehmet AKSOY 2013-2014 yılları faaliyetleri ile  2015 yılı hedefleri hakkında brifing verdi.

AKSOY Genel Müdürümüzün önderliğinde Bölge Birliklerinin hak ettiği konuma gelmesi için tüm personelleri ile çiftçinin alın terinin vebalinin bilinci ile çalışacaklarını, Kooperatiflerinin 2015 yılında satış gelirleri ile personel giderlerini karşılayan yapıya kavuşturacaklarını belirtti.

Değerlendirme toplantısın da; Gübre Taş Genel Müdür Yardımcısı Tahir OKUTAN, Gübre Taş Bölge Müdürleri ve Bölge Birliği Yönetim Kurulu Üyeleri hazır bulundu.

Okunma 1154 defa