Tarım Kredi'den Gaziantep Büyükşehir’e Koyun Süt Yemi

Gaziantep Büyükşehir Belediyesince hayvancılığın desteklenmesi kapsamında Damızlık Koyun-Keçi yetiştiricileri Birliğine üye 2.500 yetiştiriciye 1300 ton Tarım Kredi yemin ürettiği koyun süt yemi dağıtımı törenle yapıldı.

Törende Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Fatma ŞAHİN, Vali Yardımcısı Sayın Nursal ÇAKIROĞLU, Merkez İlçe Belediye Başkanları,Oğuzeli,Nurdağ Belediye Başkanları Gıda Tarım ve Hayvancılık Genel Müdür Vekili Sayın İbrahim ÖZCAN, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanı Sayın İbrahim YILMAZ, ve Tarım Kredi Gaziantep Bölge Müdürü Mehmet AKSOY,Bölge Müdür Yardımcısı Raif ATAYIK törene katıldılar.

Çiftçilerin ve köylülerin çok büyük ilgi gösterdiği tören; Büyükşehir Belediyesi Halk Oyunları ekibinin gösterisi ile başladı. İki çobanın kaval dinletisi ve türküsü ile şenlenen törende temsili koyun ve keçiler de hazır bulundu.İlk etapta merkez ilçelerden Şahinbey, Şehitkamil ve Oğuzeli'ndeki çiftçilerin yem desteği aldığı törende, yekün 973 çiftçiye 506 ton yem dağıtıldı.Toplam dağıtılacak 1300 ton yemin tedariki Tarım Kredi Kooperatifleri Gaziantep Bölge Birliği aracılığı ile Tarım Kredi Yem'den yapıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Fatma Şahin, geçen yıl kurak bir dönem geçirdiklerini ifade ederek, nihayet 57 Senenin en yağışlı kışını geçirdiklerini belirtti . Gaziantep'in sanayi kentinin beraberinde tarım kenti de olduğunu dile getiren Şahin, alın teri ile toprağını işleyen çiftçilere desteklerinin devam edeceğini ifade etti .

Mezopotamya ve Akdeniz, olağanüstü bir bolluk var burada. Tarih boyunca böyle olmuş. Şu anda sanayimize de bakıyoruz. Eskiye göre tarıma dayalı sanayide çok fazla yol aldık. O yüzden biz, bir taraftan şehrimizin sanayi yaşamını , ticari hayatımızı, cazibe merkezini arttırırken toprağımızı çok iyi kullanmamız gerektiğini belirtti .
Gaziantep bölgesinin küçükbaş hayvan yetiştiriciliğine uygun olduğunu ifade eden Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanı İbrahim Yılmaz, Gaziantep bölgesinde 150 bin dolayında küçükbaş hayvanın bulunduğunu ifade eden Yılmaz, yemleri kalitesinden emin oldukları çiftçi kuruluşu olan Tarım Kredi Kooperatifleri'nin ürettiği Tarım Kredi Yem dağıttıklarını belirtti.

Hayvan yetiştiricileri ismine açıklama yapan Cuma Karataş isimli çiftçi ise, Büyükşehir Belediyesi'nin kendilerine bundan evvel tohum desteği şimdi ise yem desteği vermesinin çok anlamlı olduğunu belirten, Karataş, kışın bitimine doğru güç durumda kalan yetiştiricilerin imdadına Hızır gibi yetişen Başkan Sayın Fatma ŞAHİN'e teşekkür etti.

Okunma 1677 defa