BÖLGE BİRLİĞİMİZ TOPLANTILARA DEVAM EDİYOR.

Tarım Kredi Kooperatiflerinin hizmetleri ve sigortacılık hakkında, Gaziantep  Bölge Birliği’ne bağlı Suruç, Pazarcık, Nurdağ, Büyükyapalak, Ekinözü, Türkoğlu, Akziyaret, Akpınar, Narlı,  Sakçagözü ve Kahta Kooperatiflerinin ortakları ve diğer üreticilere yönelik bilgilendirme toplantıları düzenlendi.

Bölge Müdürü Mehmet AKSOY, Bölge Müdür Yardımcıları Raif ATAYIK ve Levent USLU, Bölge Şefi M. Metin DOĞAN ve  İdris AKKAYA Kooperatif personeli, Gübretaş İskenderun Bölge Müdürü Turhan KOÇ, Ziraat Mühendisi Ferdi VURAL ve 451 çiftçimizin katılımıyla toplantı gerçekleşti. Toplantıda, tarımsal girdiler, indirimli faiz oranları, hayvancılık, gübre kullanımı,toprak analizi, alternatif üretim modelleri ile Tarım Kredi Kooperatiflerine ortak olmanın avantajları ile ortak olmayanların  dezavantajları anlatılmıştır. Kullanılan girdilerin kaliteli ve güvenilir olmasına çiftçimizin  önem vermesi gerektiği, birim alanda daha fazla kaliteli ürün elde ederek işletmenin faaliyet karlılığını arttırma konusunda bilgilendirme yapıldı.

Söz konusu bilgilendirme ve tanıtım toplantılarına Gaziantep Bölge Birliğine bağlı diğer kooperatiflerde hızla devam edilmektedir.

Okunma 1215 defa