Gaziantep Bölge Birliği’nden TÜİK’le İşbirliği Protokolü

  • Pazartesi, 18 May 2015 11:15

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Gaziantep Bölge Müdürlüğü ile Tarım Kredi Kooperatifleri Gaziantep Bölge Birliği arasında işbirliği protokolü imzalandı. 

Tarım Kredi Kooperatifleri Bölge Birliğinin ilimiz Şehitkamil ilçesinde bulunan binasında gerçekleşen imza töreninde öncelikle protokol hakkında bilgilendirme yapıldı. Protokol kapsamında iki kurumun birbiriyle ilgili görev ve sorumluluklarının aktarılacağı bilgilendirme sunumları yapacakları belirtildi. Bu bilgilendirmeler sonrası ise kurumların yürüttüğü işlerle ilgili birbirlerine karşılıklı destek verecekleri bildirildi.

Samimi bir ortamda geçen görüşmede detayların konuşulmasının ardından TÜİK Gaziantep Bölge Müdürü Erdoğan Asar ile Tarım Kredi Kooperatifleri Gaziantep Bölge Müdürü Mehmet Aksoy, kurumları adına işbirliği protokolünü imzaladılar. İki kurumun bölge müdürü de kurumlar arası işbirliğinin sağlanması ve gelişmesine büyük önem verdiklerini, böylelikle kurumların birbirini daha iyi tanıyacaklarını, bilgi, veri ve tecrübe aktarımının bu sayede gerçekleşeceğini belirttiler.

Okunma 1145 defa