Dünya Çiftçiler Günü Kutlandı

Gaziantep Bölge Birliğine bağlı 1128 Sayılı Afşin Tarım Kredi Kooperatifi 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü münasebetiyle Bölge Çiftçilerine bilgilendirme toplantısı düzenlenmiştir.

Toplantıya Merkez Birliği Yönetim Kurulu Üyemiz Yaşar TERZİ, Bölge Müdürü Mehmet AKSOY, Müdür Yardımcısı Raif ATAYIK, Bölge Personelleri , İlçe Kaymakamı, İlçe Belediye başkanı , İl Tarım Müdürü, İl Ziraat Odası Başkanı, İlçe Ziraat Odaları Başkanları, Oda Başkanları, Banka Müdürleri, Çevre Kooperatif Personelleri ve Afşin Kooperatifi Yönetim Kurulu Üyelerinin katılımıyla geniş bir toplantı yapılmıştır.

Bölge Müdürü Mehmet AKSOY, Afşin Bölgesinin potansiyelin farkında olduklarını, bu potansiyeli değerlendirmek  adına ortaklarımızın tüm tarımsal ihtiyaçlarını Tarım Kredi Kooperatiflerinden karşılamanın yanında ortak olmayan çitçilerimizin kooperatiflere ortak olmaları konusunda destek vermeleri gerektiğini belirtti.

Ziraat odalarından, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile iletişimi arttırmanın zorunlu olduğunu bu süreçte iletişime bağlı etkileşim içerisinde olunması gerektiğine değinerek, çiftçilerimizin Dünya Çiftçiler Gününü kutladı.

Düzenlenen toplantıda Çiftçilerimize Gübre ve Gübreleme ile ilgili bilgiler, hastalıklara karşı zirai mücadele ile, Tarsim ve Sigorta, Hayvancılık ve Yem hakkında geniş ve detaylı bilgiler verilmiştir.

Okunma 1275 defa