Levent USLU

Bölge Müdür Yardımıcıs Levent Uslu

1979 Yılında Gaziantep’te doğan Levent USLU, sırasıyla Gaziantep Üniversitesi MYO Muhasebe ve Vergi Uygulama, Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü Lisans ve Gaziantep Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Bölümü Yüksek Lisans programlarından mezun olmuştur.

2002-2007 Yılları arasında özel bir Bağımsız Denetim ve Yeminli Mali Müşavirlik şirketinde “Denetçi” olarak çalıştığı dönemde TÜRMOB’dan “Mali Müşavir” ünvanı almış, açılan sınav sonucu 2007 yılında Tarım Kredi Kooperatifleri Gaziantep Bölge Birliği’nde “Kontrolör Yardımcısı” olarak göreve başlamıştır. Akabinde yeterlilik sınavını vererek 2010 yılında “Kontrolör” ünvanı almıştır.

Kurumumuzun E-Koop otomasyon sistemine geçişi sırasında ve Merkez Birliği’nce düzenlenen çeşitli görevde yükselme eğitimlerinde Eğitimci olarak görev almıştır.

2014 Yılında Kamu Gözetimi Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu’ndan gerekli eğitim ve sınavları tamamlayarak “Bağımsız Denetçi” unvanı almıştır.

TTKK Merkez Birliği Yönetim Kurulu Kararı ile 02.01.2015 tarihinden itibaren Tarım Kredi Kooperatifleri Gaziantep Bölge Birliği’ne “Bölge Müdür Yardımcısı” olarak atanmıştır.

Levent USLU evli ve 3 çocuk babasıdır.