Tarım Kredi Kooperatifleri Gaziantep Bölge Birliğince tedarik edilen tohumlar, Şahinbey Belediyesi tarafından üreticilere dağıtıldı.

            Düzenlenen törene Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet TAHMAZOĞLU’nun yanı sıra Tarım İl Müdürü Mehmet KARAYILAN, Tarım Kredi Kooperatifleri Gaziantep Bölge Birliği Müdürü Mustafa ASLAN, AK Parti Şahinbey İlçe Başkanı Av. Hasan Teke, Meclis üyeleri ve STK başkanları ile çiftçiler katıldı.

 

 

 

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet TAHMAZOĞLU konuşmasında;

Çiftçilere destek olmak için çalışmaların aralıksız sürdüğünü belirterek,  “Şahinbey Belediyesi olarak köylerimizin belediyemize bağlanmasından sonra köylerimize önemli yatırımlar yaptık. Üç yıl önce başlattığımız çiftçilerimize destek çalışmalarımız kapsamında; buğday, arpa, gübre, hayvan yemi, zeytin ve fıstık fidanı dağıtımı yaptık. Çiftçimize destek olmak için çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz ve devam edeceğiz. Bu dağıtımı şehirde de yapabiliriz. Ancak biz hizmeti çiftçimizin ayağına kadar getirerek dağıtımlarımızı köylerimizde yapıyoruz. 2.000 ton gübre dağıtımının ardından buğday ve arpa tohumu dağıtımı yapacağız. Daha sonra ise küçük ve büyükbaş hayvan yetiştiricileri için yem dağıtımı yapacağız” dedi.

 

Tarım Kredi Kooperatifleri Gaziantep Bölge Müdürü Mustafa ASLAN konuşmasında;

Şahinbey Belediyesi’nin çiftçilere önemli destekler sağladığını belirterek, “Üretimin desteklenmesi anlamında çiftçilerimizin zor zamanlarında Şahinbey Belediye Başkanımız Sayın Mehmet TAHMAZOĞLU, gübreyle başlayan tohum ve yemle devam eden çiftçimize çok önemli desteklerde bulunuyor. Başkanımız bu desteği sağlarken, biz de çiftçimizin yanında olarak Tarım Kredi Kooperatiflerine üye olan bütün üreticilere ücretsiz toprak analizi yapacağız. Bundan sonraki Belediyemizin yapacağı çalışmalarda düzgün, kaliteli ve verimli ürünler alınması için siz üreticilere yol göstereceğiz. Özellikle kurumum ve çiftçilerimiz adına Şahinbey Belediye Başkanı Sayın Mehmet Tahmazoğlu’na teşekkür ediyorum” dedi.

Törenin ardından hatıra fotoğrafları çekildi.